השקעות נדל"ן בלימסול – מדריך מקיף

נהירת המשקיעים הישראלים לקפריסין אינה טרנד חולף, ולמרות עליית מחירי הנדל"ן באי בשנים האחרונות עדיין ישנם לא מעט פלטפורמות ואזורים המהווים פוטנציאל השקעה מבטיח, ביניהם גם השקעות נדל"ן בלימסול.

מחירי הנכסים הגבוהים בעיר כפי הנראה אינם משקפים את השיא, ועל פי מגמת מחירי נדל"ן בלימסול בשנים האחרונות עוד צפויים לעלות.

 

השקעות נדלן בלימסול
השקעות נדלן בלימסול – מדריך למשקיע

 

 

מצב שוק הנדל"ן בלימסול אל מול קפריסין

בבחינת האטרקטיביות של העיר לימסול אל מול יעדי השקעה אחרים בקפריסין, חשוב לבחון נתונים אובייקטיביים ואת התנהלות השוק בטווח של מספר שנים אל מול מצבו כיום, לזיהוי מגמות שוק.

שוק הנדל"ן בלימסול בהשוואה לממוצע בקפריסין – נתונים:

הפרמטרהממוצע בקפריסיןהעיר לימסול
גודל השוק1.3 מיליון תושביםכ-250,000 תושבים בעיר עצמה ועוד כ- 200,000 תושבים בסביבתה
היקף תיירותכ-3.2 מיליון תיירים בשנהכ-700 אלף תיירים בשנה
מחיר דירה בלימסול (ממוצע)2,350 יורו3,220 יורו
דמי שכירות חודשיים ממוצעים15-30 יורו למ"ר25-40 יורו למ"ר
תשואה שנתית ממוצעת12%-7%10%-6%

שימו לב: בתחשיב הכדאיות ניתן לראות כי מחיר דירה בלימסול יקר מן הממוצע, ובהשוואה ישירה לערים פופולריות נוספות בקפריסין דוגמת פאפוס ולרנקה, ניתן למצוא נכסים במחירים נמוכים יותר למי שעלות ההשקעה הראשונית מהווה עבורו את השיקול העיקרי.

יחד עם זאת, עלות השכירות הגבוהה מאפשרת למשקיעים להשלים את ההון הנדרש באמצעות מימון והתשואות הממוצעות הפוטנציאליות על השקעה בעיר בהחלט מסבירות את הביקוש והנהירה אליה.

 

מעוניינים להשקיע בקפריסין? השאירו פרטים בטופס >>

 

לימסול – מאפיינים ויתרונות העיר

העיר לימסול היא עיר נמל בדרום קפריסין, השנייה בגודלה באי ועיר המטרופולין התוססת והפופולרית ביותר בקפריסין.

בשונה מערים אחרות בקפריסין, העיר לימסול שואבת את כוחה הכלכלי לא רק מתיירות, כי אם מתעשייה פורחת, מסחר פעיל הנשען על נמל מקומי, תעשיית יין ושדרה של יקבים מקומיים המייצאים את תוצרתם לשאר חלקי האי ולמדינות שונות בעולם, וסצנת תרבות מובילה.

לימסול מהווה גם את מקום מושבן של קבוצות הספורט המובילות במדינה, החל מענפי הכדורגל והכדורסל וכלה בענפי הרוגבי, הכדוריד והכדורעף.

אוכלוסיית לימסול נחשבת לאוכלוסייה מבוססת יותר ביחס לערים אחרות בקפריסין, והיא מדורגת במעמד סוציואקונומי גבוה. דמי השכירות החודשיים הממוצעים בעיר גבוהים באופן ניכר, ולמרות המחיר הגבוה הנדרש לצורך רכישת נכס בלימסול, התמורה הצפויה מצדיקה את ההשקעה.

השקעות נדלן בלימסול מושכות משקיעים מבוססים ומנוסים, בעלי הון אשר מוכנים להשקיע 250,000 יורו ויותר (ניתן למצוא דירות להשקעה בלימסול במחירים נמוכים יותר, אולם טווח ממוצע להשקעה בלימסול לרוב יהיה גבוה יותר).

מאפיינים נוספים של משקיעי נדל"ן בלימסול הם מכוונות להשקעה ארוכת טווח, המשלבת בין תשואה מניבה משכירות לתשואה כוללת גבוהה בעת מכירת הנכס. 

קפריסין מעודדת משקיעים זרים ומהווה יעד פופולרי להשקעות נדל"ן, בזכות הקלות מס הניתנות למשקיעים, הלוואות בנקאיות ותנאי מימון אטרקטיביים, מעמד והטבות רבות הניתנים בקפריסין עצמה ובכל מדינות האירופי החברות בה לצד קפריסין, באמצעות הענקת גולדן ויזה למשקיעים אשר עומדים בתבחינים הנדרשים.

 

מיסוי על נכס בלימסול

על מנת לבחון את כדאיות ההשקעה בנדל"ן, על המשקיע להבין כמה מס צריך לשלם, הן במעמד הרכישה ולצרכי רישום הנכס, והן בגין הכנסות משכירות, ומיסי רווח הון והשבחה עם מכירת הנכס.

עלויות המיסוי בגין רכישת נדל"ן להשקעה בלימסול נקבעות על פי חוקי המס בקפריסין, אשר כאמור נוהגת מדיניות מקלה במשקיעים הזרים.

סוגי מס בקפריסין שחשוב להכיר:

סוג המסגובה המס לתשלום
מס רכישה (משולם בגין נכסי יד שניה בלבד)

מיסוי מדורג בהתאם לעלות הנכס:

עד 85,430 יורו: 3%

85,431-170,860 יורו:5%

170,861 יורו ויותר:8%

מס ערך מוסף (משולם בגין דירות חדשות בלבד)

מס ערך מוסף (מע"מ ממשלתי) מקומי החל על דירות ונכסים חדשים, ברכישה ישירות מן היזם או הקבלן:

גובה המס: 19%

מס אחיד שאינו מדורג.

מס זה מחליף את מס הרכישה ולא ישולם בנוסף לו.

מס בולים

מס מדורג הנקבע בהתאם לעלות הנכס:

עד 4,999 יורו: פטור ממס

בין 5,000-170,000 יורו: 0.15%

171,000 יורו ומעלה: 0.20%

מס שבח (משולם בגין רווח הון ממכירת נכס)20%

שכונות ואזורים פופולריים להשקעה בלימסול וסוגי נכסים

דירות למכירה בלימסול קפריסין מבוקשות במיוחד בקרב במשקיעים הזרים אשר מעוניינים בהשקעה ארוכת טווח ובהשכרת הנכסים לטווח ארוך, לאנשי עסקים מאירופה הנוהגים להחזיק נכס שישמש אותם בביקוריהם התכופים והממושכים באי.

בתים פרטיים ווילות מהווים אף הם אפיק השקעה מבטיח, הדורש סף כניסה גבוה להשקעה, אולם צפוי להיות מושכר לאוכלוסייה מקומית אמידה, באזורי שכונות טובות, למגורי קבע ארוכי טווח, או כנכסי תיירות מפנקים לתיירים אמידים מרחבי העולם.

בין אזורי ההשקעה בלימסול ומאפייני הנכסים בהן:

מרכז לימסול – מרכז לימסול הוא המטרופולין הבולט בלימסול עצמה ובקפריסין בכלל. את האזור פוקדים תיירים רבים המגיעים למסעדות, אתרי הבידור והפנאי והמרכזים המסחריים.

האזור מתאפיין בצפיפות מבנית, ללא שטחים פתוחים שיאפשרו התחלות בנייה, ועיקר המקומיים המתגוררים באזור זה הם אנשי עסקים ואורחיהם, ואוכלוסיית עובדים מקומית. הדירות במרכז לימסול קטנות מן הממוצע ויקרות מן הממוצע.

קניית דירה בלימסול באזור זה מתאפיינת בהיצע נכסים נמוך, נכסים ישנים הדורשים תחזוקה והשקעה נוספת, והשכרה לטווחי זמן קצרים יחסית.

שכונת Germasogeia – שכונה יוקרתית ומתפתחת במהירות שיא, המציעה בתים למכירה בלימסול בסטנדרטים גבוהים במיוחד של בנייה ועיצוב, בשילוב מרחבים טבעיים ואיכות חיים מהגבוהות בקפריסין.

השכונה המרוחקת מעט ממוקדי התיירות והבילוי העירוניים היא שכונת מגורים המושכת משפחות אמידות, בזכות הסביבה השקטה, התשתיות החדישות המחברות אותה אל מרכז העיר ואל מוקדי התעסוקה, ורמת החינוך הגבוהה המוצעת בבתי הספר המצויים בה.

אגיוס – אזור האגיוס הוא רצף של שכונות המתפרסות כקו ראשון וקו שני למרינת לימסול המתפרסת לאורכם של כ-15 ק"מ של ים תכול וחופים זהובים.

לאזור זה מגיעים משקיעים מבוססים המחפשים אחר וילות למכירה בלימסול, במחירים אשר למרות שהם גבוהים ממחירי הנדל"ן בקפריסין, עדיין לא משקפים נאמנה את שוויים של נכסי היוקרה האקסקלוסיביים, המאפשרים השכרה במחירים גבוהים במיוחד שאינם מפוקחים, ומושכים אליהם אוכלוסייה אמידה מן העשירון העליון.

 

השקעות נדל"ן בלימסול – האם לא איחרתם את המועד?

השקעות נדל"ן בלימסול הן השקעות בעלות פוטנציאל תשואה מבטיח, ועל פי התחזיות מגמת עליית המחירים בשוק צפויה להימשך ולהגיע לשיאה בטווח של כשלוש עד ארבע שנים, שזהו גם זמן ההשקעה האופטימלי להשקעות בעיר.

השקעה בלימסול מיועדת למשקיעים מבוססים שאינם זקוקים להון נזיל, ומוכנים להשקיע יותר בכדי לקבל יותר.

יחד עם זאת חשוב לזכור שבכל השקעה ישנם סיכונים וכלל הנתונים משקפים מספרי ממוצע שטומנים בחובם לצד הצלחות ותשואות גבוהות, גם השקעות שלא הניבו את הפירות המבוקשים ונכסים שחוו צניחה בשל מאפייני אזור או מאפייני נכס שהולידו את ירידת הערך.

חשוב לזכור: בהשקעה בנדל"ן בלימסול ובהשקעות נדל"ן בכלל מומלץ ללמוד ולהכיר היטב את תנאי השוק, האזורים והסיכונים, ולהסתייע בייעוץ וליווי של מומחים בתחום ובאזור. צריכים עזרה? מוזמנים ליצור איתנו קשר וצוות קפריסין למשקיע ישמח לעמוד לשירותכם בכל עת.