איך לפתוח חשבון בנק בקפריסין

פתיחת חשבון בנק בקפריסין היא אחת הפעולות הנדרשות לביצוע בדרך להשקעה בנדל"ן או בעסקים באי, לבעלי גולדן ויזה שמבקשים לממש את זכותם ולהתיישב בקפריסין במעמד תושבות, ואף לבעלי אתרי מסחר בינלאומי המעוניינים לנהל את התזרים באמצעות חשבון בנק זר במדינת האיחוד האירופי, ולהנות ממגוון יתרונות והטבות.

 

פתיחת חשבון בנק קפריסין

 

 

פתיחת חשבון בנק בקפריסין – האם זה בטוח?

המערכת הבנקאית בקפריסין פועלת בסינרגיה מושלמת עם ממשלת קפריסין לקידום כלכלת האי, ומעניקה מגוון שירותים, מסגרות אשראי והלוואות לבעלי אזרחות זרה, במטרה לקדם השקעות וכניסת כסף זר לקפריסין.

הבנקים בקפריסין שחוו משבר עצום בשנת 2013- במשבר הסאב פריים הבינלאומי, הוכיחו התאוששות מהירה ופעלו באחריות לשיקום כלכלי.

פעולות אלו, לצד מערך סיוע שהתקבל מן האיחוד האירופי, הולידו מחדש כלכלה איתנה ומערכת בנקאית יציבה ואחראית שמושכת את המשקיעים הזרים.

 

איך פותחים חשבון בנק בקפריסין

לפני בחינת שלבי פתיחת חשבון הבנק, ההליך הטכני, התנאים והמסמכים הנדרשים, חשוב להכיר את סוגי חשבונות הבנק שיכול אזרח זר לפתוח בקפריסין, ולהחליט על סוג החשבון המותאם לפעילות הפיננסית המתוכננת.

בין סוגי חשבונות בנק בקפריסין:

חשבון פרטי – פתיחת חשבון בנק פרטי בקפריסין מתאימה לזרים המגיעים לצרכי רילוקיישן, למשקיעים בנדל"ן מקומי לצורך ביצוע העברות ותשלומים וקבלת דמי שכירות, לבעלי גולדן ויזה קפריסין לצורך ניהול פעילות פיננסית שוטפת ולמטרות נוספות.

חשבון עסקי – חשבון עסקי הוא חשבון אשר נועד לחברות ולעסקים, לצורך ניהול הפעילות הפיננסית הארגונית. פתיחת חשבון בנק עסקי בקפריסין משמש משקיעים זרים אשר מעוניינים לנתב ולבצע השקעות נדל"ן בקפריסין באמצעות חברה בע"מ, ולהנות ממיסוי נמוך משמעותית המוטל על חברות בקפריסין, כמו גם לזרים העוסקים במסחר ובהשקעות בפלטפורמיות עסקיות בקפריסין, ונדרשים לניהול ספרים מתאים ולנוכחות עסקית בבנק מקומי.

חשבון OFF SHORE – חשבון OFF SHORE הוא חשבון עסקי, אשר מטרתו היא הענקת מקלט מס לארגונים וחברות, תוך ניצול הגלובליזציה לרישום הפעילות העסקית והניהול הפיננסי במדינה הידועה במיסוי מקל ומדיניות פיקוח נוחה. חשוב לדעת כי מדובר בהליך חוקי ומוכר, אולם חשוב לנהל אותו בליווי מקצועי מתאים לצורך רישום ודיווח מתאים על פי חוק, והפחתה משמעותית בחבות המס.

חשבון סחר – חשבון סחר הוא חשבון עסקי המיועד לתעבורת כספי מסחר ממכירות ורכישות, ומתאים לעסקי מסחר ברשת בפלטפורמת איקומרס, מסחר בינלאומי ישיר ופעילות מסחרית שאינה כוללת הוצאות נוספות מלבד רכישת המוצרים המשווקים (דוגמת שכר עובדים, שכירות והוצאות תפעוליות). חשבון זה מהווה גם חשבון למקלט עסקי לסוחרים ישירים מכל העולם אשר מעוניינים לנצל את מדיניות המס המקלה של קפריסין ולרשום את הפעילות העסקית תחתיה.

 

מי זכאי לקבל שירותים בנקאיים בקפריסין

שירותים בנקאיים בקפריסין ולמעשה בכל מדינה מערבית הפועלת תחת חוקי מס וחקיקה פיננסית, ניתנים תחת רגולציה המחייבת הן את תושבי המדינה, והן תושבים ואזרחי מדינות זרות.

המדינה כאמור מציגה מדיניות מקלה וגמישה שמטרתה לעודד כניסה של כסף זר למערכת הבנקאית המקומית שמהווה את הבסיס הכלכלי שלה, ומאפשרת לכל אדם, אזרח זר, תושב או אחר, פתיחת חשבון בנק בקפריסין בהתאם למטרותיו וצרכיו.

יחד עם זאת, הבחירה בבנק, סוג החשבון, הפעולות הפיננסיות שניתן יהיה לבצע באמצעותו וחובת הצגת מסמכים ואסמכתאות, ישתנו בהתאם לסוג החשבון ומטרותיו.

 

איך בוחרים את הבנק ומהם הבנקים המומלצים בקפריסין

בקפריסין פועלים 5 בנקים מובילים:

 • בנק קפריסין
 • בנק הלני
 • יורו בנק
 • RCB
 • אסטרו בנק

 

כל הבנקים האמורים מציגים יציבות ומדווחים על רווחיות בטווח 10 השנים האחרונות, נחשבים לבנקים ידידותיים לזרים ולמשקיעים ומציעים מגוון תכניות פיקדון וחיסכון בריביות שנחשבות לגבוהות ביחס לריבית הנהוגה בישראל.

לכל אחד מן הבנקים המצוינים ישנם סניפים מקומיים וסניפים בינלאומיים, המציעים שירותים שונים ונוהגים מדיניות שונה בפתיחת חשבון לזרים.

בבחירת הבנק יש לתת את הדעת ולבחון את השירותים הבנקאיים שמציע הבנק בהתאם לצרכים ולמטרות החשבון, וכן להחליט על סניף הבנק בהתאם למדיניות הנהוגה כלפי אזרחים ומשקיעים זרים.

חשוב לדעת: פתיחת חשבון בנק בקפריסין בסניף מקומי מיועד לתושבי קפריסין בלבד, לחשבון פרטי או עסקי. חשבון זה מתאים לישראלים המעוניינים ברילוקיישן לקפריסין ו/או לבעלי גולדן ויזה הנהנים ממעמד תושבות ממומש או לא, מכורח השקעתם במדינה.

ככלל, ישראלים המעוניינים בפתיחת חשבון בנק בקפריסין לצרכי ניצול הקלות מס ו/או קידום יזמות ופעילות עסקית מקומית יידרשו לחשבון בנק בסניף בינלאומי, וזה גם סוג החשבון שיספק את המענה האופטימלי והמשתלם לצרכיהם.

 

בין השירותים שחשוב לבחון בבחירת בנק בקפריסין

 • שירותים מקוונים והתפתחות טכנולוגית – אפשרויות לביצוע פעולות מרחוק, קיום אפליקציות ומערכות דיגיטליות נגישות וידידותיות לשימוש, שקיפות וקבלת מידע באמצעות כלים אלו.
 • תנאי סף לפתיחת חשבון – האם קיימים תנאי סף לפתיחת החשבון, חובה להפקדה ראשונית בגובה מסוים, התחייבות להכנסה קבועה או לביצוע פעולות קבועות.
 • עלויות – עמלות בנקאיות שוטפות, עמלות בגין עסקאות חריגות, עלות המרת מטבע חוץ.
 • פעילות בינלאומית – כיצד מתבצעת פעילות בינלאומית, האם ניתן להעביר כסף לחשבון מחשבון ישראלי או למשוך כסף מן החשבון לישראל בנקל, האם ישנה מדיניות מגבילה בנוגע לסכומי ההעברה או חובות בירוקרטיות אחרות.
 • בירוקרטיה – האם ניתן לפתוח חשבון בנק מרחוק, האם ניתן למנות מיופה כוח מקומי, מהם המסמכים הדרושים לפתיחת החשבון, האם פתיחת החשבון דורשת ייצוג של עורך דין מקומי.

 

המסמכים הנדרשים לפתיחת חשבון בנק קפריסאי

המסמכים הנדרשים לצורך פתיחת חשבון בנק בקפריסין עשויים להשתנות בהתאם לסוג החשבון והפעילות המיועדת.

מסמכי הבסיס הנדרשים לצורך פתיחת חשבון בנק פרטי בקפריסין:

 • צילום תעודת זהות ישראלית וצילום של דרכון בתוקף
 • אישור תושבות מקומית
 • אסמכתא להוכחת מגורים- חוזה רכישה של נכס / הסכם שכירות / חשבון שירותים מטעם רשות מקומית.
 • מכתב הצהרה מן הבנק הקיים בנוגע לתקינות נתוני לקוח/מצב אשראי תקין.
 • מסמכים המעידים על הכנסות יציבות – תלושי שכר, דו"חות רווח והפסד לבעלי עסקים, חוזה העסקה מטעם מעסיק מיועד בקפריסין.

 

בפתיחת חשבון בנק עסקי/מסחרי/תאגידי יידרשו מסמכים נוספים, ביניהם:

 1. אישור רישום חברה – כולל את שם החברה, כתובת החברה בקפריסין, כתובת אתר אינטרנט.
 2. תיאור פעילות החברה – תיאור פעילות קיימת ו/או עתידית, הסכמים אל מול לקוחות, אישורי מכרזים, חוזים.
 3. מידע אודות בעלי המניות, מבנה תאגידי וסמכויות, אנשי קשר ומיופי כוח בחשבון.
 4. תיעוד פעילות פיננסית – דוחות כספיים שנתיים לחברות קיימות. אסמכתאות בגין השקעות והוצאות לחברות בהקמה.

* תיתכן דרישה לתרגום ולחתימת נוטריון למסמכים בעברית.

 

שלבי פתיחת חשבון בנק בקפריסין

פתיחת החשבון תתבצע במספר שלבים:

#1 החלטה על בנק, סניף וסוג החשבון הרצוי

#2 גיוס ואיסוף מסמכי בסיס נדרשים

#3 הגשת בקשה לפתיחת חשבון בנק לבנק האמור, בטופס בקשה רשמי המופק על ידי הבנק. ניתן למלא ולהגיש את הטופס באופן ידני, מקוון או באמצעות מייצג.

#4 קבלת תשובה מן הבנק: אישור/ בקשה להשלמת מסמכים או מידע.

#5 לאחר ביצוע השלמות נתונים ומסמכים במידת הנדרש ובכפוף לאישור- ניתן להשלים את פתיחת החשבון בהתאם לאישור שניתן, באמצעות חתימה על מסמכים בהתאם למדיניות הבנק.

#6 הליך פתיחת חשבון בנק בקפריסין עשוי לארוך מספר חודשים בהתאם למורכבות החשבון ולמעמד בעליו.

 

האם כדי לפתוח חשבון בנק בקפריסין צריך עורך דין?

ככלל, לא נדרש ליווי של עורך דין לצורך פתיחת חשבון בנק בקפריסין וניתן לעשות זאת באופן ישיר מול הבנק הנבחר.

יחד עם זאת, פתיחת חשבון בנק בקפריסין מתבצעת לרוב לצד פעילויות וצרכים נוספים דוגמת פתיחת חברה, השקעה בנדל"ן בקפריסין, רישום עסקי לצורך ניצול הטבות מס ואחרות.

באמצעות ליווי משפטי מקצועי על ידי עורך דין השולט בחוק הקפריסאי ובהתנהלות מול בנקים ורשויות, ניתן יהיה לייעל את ההליך, לקדם אותו, וכן להשיג תנאי התקשרות טובים יותר אל מול הבנק.

 

אולי יעניין אתכם גם: משכנתאות בקפריסיןכמה מס משלמים על נכס בקפריסין | מחירון דירות ונכסים בקפריסין