קניית חווה בקפריסין – המדריך

חווה למכירה בקפריסין היא עסקת נדל"ן מפתיעה שעשויה לעניין את המשקיע היצירתי או את מי שמעוניין מלכתחילה בסביבת מגורים כפרית במדינה אטרקטיבית מעבר לים.

לרוב כאשר חושבים על רכישת נכסים בקפריסין, המחשבה האוטומטית תהיה למשל דירות בניקוסיה, בתי נופש בפאפוס או וילות יוקרה בלרנקה. ואכן, מדובר בעסקאות נדל"ן מסקרנות שמושכות המוני קונים ומשקיעים מישראל והעולם כולו, ולא מעט בצדק.

יחד עם זאת, קיימת כאמור אפשרות לעסקה קצת אחרת: ניתן לרכוש חווה באחד מהאזורים הכפריים מלאי הקסם והחן של האי השכן.

בעוד חלקה הארי של סצנת הנדל"ן הקפריסאית התקיימה עד כה בערים הגדולות והמתוירות, אזורי הכפר והחוות החקלאיות במדינה מתחילים גם כן למשוך את עיניהם של משקיעים וקונים רבים.

למה כדאי לקנות חווה בקפריסין? מה כדאי לדעת לפני שקונים נכס שכזה? ואילו שיקולים יש לקחת בחשבון? במדריך הבא ננסה לספק תשובות לשאלות הללו.

 

חווה בקפריסין למכירה

 

 

לפני שקונים חוות למכירה בקפריסין – מה חשוב לדעת?

קפריסין היא מדינת אי צעירה וצנועת ממדים הממוקמת בים התיכון, במרכז קצר של 45 דקות טיסה בלבד מישראל.

השפות הרשמיות במדינה הן יוונית וטורקית, כאשר השפה האנגלית שגורה בפי מרבית מתושבי האי.

קפריסין העצמאית נוסדה בשנת 1960, וכיום אוכלוסייתה מונה כ-1.2 מיליון תושבים. לא פחות מ-20% מתושבי האי הם אזרחים ממדינות זרות שבאו להשתקע או להשקיע בה.

מדובר בפרט שחשוב להתעכב עליו, שכן הוא מעיד על מידת האטרקטיביות שלה כיעד למגורים והשקעות נדל"ן.

הכלכלה המקומית באי נחשבת ליציבה במיוחד, עם אחוזי אבטלה נמוכים ונתוני צמיחה מרשימים.

התיירות היא אחד מהענפים המרכזיים בכלכלת האי. מדי שנה, קפריסין מקבלת אליה זרם אדיר של תיירים, נופשים ומטיילים שבאים לחוות את התרבות המקומית וליהנות מהיופי הטבעי המדהים של מדינת האי הקטנה.

תעשיית התיירות בקפריסין, וכן האפשרות לקבל ויזת זהב בהשקעה של 300 אלף אירו ויותר בכלכלת המדינה, הופכת אותה למוקד משיכה עבור משקיעי נדל"ן או אנשים המעוניינים פשוט לחיות בה.

שוק הנדל"ן בקפריסין ניחן ביציבות רבה, ומאופיין במגמות חיוביות ועליות מחירים מתונות ועקביות.

עם זאת, מחירי הנכסים ויוקר המחיה במדינה נותרים נמוכים ביחס לישראל ולמדינות אירופה השונות, בעוד התשואות נחשבות לגבוהות למדי.

 

מעוניינים להשקיע בקפריסין? השאירו פרטים בטופס >>

 

למי מתאים לקנות חווה בקפריסין למכירה?

קניית חווה בקפריסין מתאימה עבור שני סוגי קונים עיקריים:

משקיעי נדל"ן שמחפשים הזדמנות השקעה משתלמת מעבר לים: עם התייקרות מחירי הנכסים בישראל והעלייה ביוקר המחייה, משקיעים ישראלים רבים בוחרים לפנות לשווקי נדל"ן במדינות אחרות. מבין המדינות הללו, קפריסין מככבת כיעד נחשק להשקעות נדל"ן מניבות.

מחירי הנכסים בקפריסין נחשבים לנגישים ונמוכים יחסית, עם טווח מחירים ממוצע של 100,000-300,000 אירו לדירה מרווחת באזור ביקוש.

התשואה הממוצעת מהשקעה בנכס, כולל חוות ושטחים חקלאיים באזורי הכפר, עומדת על 6%-10%.

 

אנשים "מן השורה" אשר מעוניינים לחיות באזור כפרי בקפריסין: רכישת חווה בקפריסין רלוונטית עבור ישראלים שמפנטזים על אורח חיים כפרי במדינה עם אקלים ים תיכוני המזכיר את זה הישראלי.

האזורים הכפריים והחוות החקלאיות בקפריסין מציעות חיים פשוטים, שלווים ונעימים בסביבה פסטורלית ירוקה ועם קרבה בלתי אמצעית לטבע מרהיב.

מגורים בחווה קפריסאית אינם בהכרח מעידים על ניתוק מוחלט מחיי העיר, שכן ניתן למצוא חוות בכפרים מסורתיים במרחק נסיעה קצר בלבד מערים מרכזיות כמו לימסול, לרנקה, פאפוס וניקוסיה.

לכן, רכישת חוות בקפריסין לצרכי מגורים מאפשרת ליהנות משני העולמות: הכפר והעיר, וכל זאת במרחק קצר גם מרצועות החוף המהממות של קפריסין.

 

למה כדאי לקנות חווה בקפריסין למכירה?

להלן סיכום היתרונות של קניית חווה בקפריסין:

  • רכישת נכס במדינה יציבה עם כלכלה איתנה ומשטר יציב וידידותי למשקיעים ומהגרים
  • כניסה לשוק נדל"ן יציב המאופיין בביקושים גבוהים ועליות מחירים סולידיות אך עקביות לאורך כמה עשורים
  • קבלת בעלות על נכס עם צפי לעליית ערך ואפשרות לקבלת תשואה שנתית גבוהה בשיעור של 6%-10% לשנה
  • אפשרות לזכות בסביבת מגורים כפרית ואותנטית עם גישה נוחה לים ולמרכזי הערים הגדולות
  • האזורים הכפריים שבהם ממוקמות חוות למכירה ובתים כפריים נחשבים לבטוחים מאוד, עם שיעורי פשע נמוכים ותחושת ביטחון אישי גבוהה
  • המיסוי על חוות למכירה בקפריסין נחשב לידידותי במיוחד עבור משקיעים ורוכשי נדל"ן זרים
  • קפריסין קרובה לישראל והטיסות בין המדינות הן קצרות, זולות ותכופות

 

איפה כדאי לקנות חווה בקפריסין?

התשובה לשאלה הזו איננה פשוטה או חד משמעית, שכן ישנם מגוון שיקולים ופרמטרים שצריך לקחת בחשבון באיתור החווה המושלמת עבור הקונה הספציפי.

כך למשל, החווה הנרכשת צריכה להתאים ליכולות הכלכליות של הקונה.

אם מדובר בנכס למטרות מגורים, החווה צריכה להיות ממוקמת באזור שמתאים לאורח החיים הרצוי של הקונה ובני משפחתו. לדוגמא, אם יש ילדים בתמונה, יש לבדוק האם קיימים בתי ספר וגנים באזור החווה.

כאשר מדובר בנכס למטרות השקעה, חשוב לבדוק האם החווה ממוקמת באזור ביקוש תיירותי, כך שיהיה ניתן להשכירו בקלות. עדיף שההיצע יהיה נמוך לעומת הביקוש, על מנת למקסם את התשואה שתתקבל מדמי השכירות.

ככלל, אזורים מומלצים לחיפוש חוות בקפריסין שמוצעות למכירה הם למשל הכפרים החקלאיים סביב לרנקה, פאפוס, לימסול ואף ניקוסיה הבירה.

 

כמה עולה חווה בקפריסין?

ניתן למצוא חוות בקפריסין למכירה בטווח מחירים רחב למדי שנע בין 150,000 אירו ל-600,000 אירו ויותר.

ערך החווה יושפע מגורמים כמו גודל השטח, טיב ואיכות המבנים הבנויים בשטחה, וייעוד השטחים שבה (למשל כמה מהשטח מיועד לחקלאות לעומת בנייה למגורים או לתיירות).